Vuj

Три златне медаље за студенте Факултета безбједносних наука на првенству БиХ у џудоу за сениоре

Студенти Факултета безбједносних наука Василије Вујичић, Божидар Вучуревић и Игор Ђурица освојили су златне медаље на џудо првенство БиХ за сениоре одржаном протеклог викенда у Бијељини.

Василије Вујичић је постао првак БиХ у категорији изнад 100 kg. Василије је студент четврте године Факултета, а у досадашњој спортској каријери био је кадетски, јуниорски и сениорски првак БиХ.

Божидар Вучуревић се окитио златном медаљом у категорији до 81 kg и доказао да годинама нема конкуренцију у Српској и БиХ.

Игор Ђурица узео је златну медаљу и наслов првака у категорији до 66 kg.

Прошле године, на отвореном превенству БиХ за сениоре, овај тројац освојио је два злата и сребро.

Василије, Божидар и Игор су успјешни спортисти и студенти те демонстратори на групи наставних предмета Специјално физичко образовање.

Студенти ФБН-а најуспјешнији су спортски колектив Универзитета у Бањој Луци.