Bozidar Vucurevic

Vučurević i Vujičić evropska džudo elita

Studenti Fakulteta bezbjednosnih nauka Božidar Vučurević i Vasilije Vujičić (odnedavno diplomirani pravnik bezbjednosti i kriminalistike) su nastupili na Evropskom kupu u džudou za seniore koji je održan proteklog vikenda na Palama.

Kup je okupio evropsku džudo elitu.

U veoma jakoj konkurenciji 345 takmičara iz 25 evropskih zemalja, Božidar Vučurević se okitio najsjajnijim odličjem, a Vasilije Vujičić je osvojio bronzanu medalju.

Vučurević je prvi put nastupio u jačoj kategoriji, -90 kg. Na putu do zlatne medalje je pobijedio predstavnike Azerbejdžana, Švedske, Bosne i Hercegovine, Srbije i NJemačke.

Vujičić je nastupio u kategoriji +100 kg, a na putu do bronze prvu borbu je bio slobodan, dok je u drugom meču pobijedio predstavnika Izraela. U trećoj borbi je izgubio od predstavnika Slovenije, da bi u četvrtom meču pobijedio predstavnika Crne Gore i okitio se bronzom.

Evropski seniorski kup je takmičenje iz kalendara Evropske džudo unije, a tehnički organizator takmičenja na Palama je DŽudo savez Republike Srpske.

Ponosni na naše studente, čestitamo im na ostvarenom uspjehu i želimo da nastave pobjednički niz.